V tednu umetnosti so otroci iz starejše skupine na podružnični OŠ Pertoča spoznavali glasbeno umetnost, likovno umetnost, kulturo, dramsko umetnost in ples.

Obiskali so nas učitelji GŠ Murska Sobota in nam zaigrali glasbeno pravljico »Miška si poišče nov dom«, ob kateri so otroci spoznavali različne glasbene inštrumente. V tem tednu nas je obiskala tudi učiteljica glasbe iz OŠ Sveti Jurij, Mateja Klement. Predstavila jim je nov inštrument, ukulele in jih naučila nove pesmi in ritmično izgovarjavo besedila. Otroci so naučene pesmi tudi gibalno uprizorili. Knjižničarka Andreja Ošlaj jim je prebrala zgodbo Slikar slonček Tonček, po kateri so otroci likovno ustvarjali, slikali z usti in se ob tem neizmerno zabavali. Poleg tega jim je učiteljica Andreja predstavila tudi svoj hobi in domačo obrt, lončarstvo. Otroci so skupaj z njeno pomočjo oblikovali glino in si izdelali vsak svoj okrasek.  Zadnji dan so otroci skupaj z vzgojiteljicami pripravili prostor in razstavili svoje umetnije, si jih ogledali in skupaj ovrednotili.