Naš vrtec obdajajo čudoviti gričevnati travniki in tudi vrtovi naših sosedov. Tako so otroci neposredno obdani z naravo, ki jih vabi k spoznavanju.

Čeprav so še res majhni, so si  čez leto nabirali izkušnje z delom na vrtu, skrbeli so za našo visoko gredo in še eno manjšo zeliščno gredo ter tudi sami posadili sadiko paradižnika, za katero so v vrtcu nekaj časa pridno skrbeli in ko je malo zrasla, so si jo odnesli domov. Tudi doma bodo z nego nadaljevali, saj vedo, da bo s pridnim delom na njej zraslo kar nekaj paradižnikov, ki jih bodo lahko pojedli. Veliko smo hodili na sprehode ter do ograje srnjadi. Otroci so spoznavali žuželke in živali, ki živijo na travniku, zlasti polž jim je najbolj zanimiv, zato smo se o njem naučili tudi pesmico. Na poti do srnjadi pa smo si nabirali slastne in sladke gozdne jagode.