V starejši skupini VVE Sveti Jurij je vključenih 22 otrok starih 5-6 let. V skupini smo letos zadolžene za delo z otroki strokovne delavke: vzgojiteljica Bernarda Skledar in vzgojiteljica- pomočnica vzgojiteljice Anita Cener.

S prvim septembrom so se otroci preselili v drugo igralnico, kjer se otroci lahko igrajo v različnih kotičkih, vendar se morajo držati določenih pravil na katere se sproti privajajo. Po zajtrku dan začnemo z jutranjim krogom, kjer se prijazno pozdravimo, poklepetamo in se pogovorimo, kaj bomo počeli čez dan. Otroci so tudi pripovedovali o sebi in svoji družini, se poimenovali in povedali še marsikaj. V vrtcu se igramo  različne igre, rišemo, plešemo, pojemo, poslušamo pravljice in se  veliko gibamo, izvajamo naravne oblike gibanja, kot so hoja, tek ter med drugim opazujemo naravo.