Na dan odprtih vrat smo se pripravljali dalj časa. Še posebej smo bili umetniško ustvarjalni. Poudarek pa je bil še posebej na temo Poskrbimo za naš planet Zemlja, ki je eden izmed planetov Osončja ter prostor, na katerem sta se razvila življenje in človeštvo. 22.aprila praznujemo svetovni dan Zemlje, ko želimo posameznike spomniti na njihovo pomembno vlogo v naravi. Takrat smo posejali semena in posadili sadiko malega drevesa.

Dan odprtih vrat z naslovom » Dan otroške ustvarjalnosti« smo v našem vrtcu izvedli v petek 26. aprila v okviru občinskega praznika občine Rogašovci. Za uvod smo izvedli plesno delavnico s plesalko Taro plesne šole Nina. Vsi skupaj smo zaplesali ob različni glasbi. Po končanem plesu smo odšli v kulturno dvorano, kjer nas je pričakalo presenečenje. Ogledali smo si kar nekaj eksotičnih živali. Za zaključek pa smo si ogledali še proslavo v šolski telovadnici.