Tudi letos smo se odločili za sodelovanje v mednarodnem  projektu Pasavček, z akcijo »Red je vedno pas pripet«. Projekt temelji na spodbujanju in osveščanju otrok in predvsem njihovih staršev k ustrezni uporabi otroških sedežev in varnostnih pasov med vožnjo v avtomobilu.

S pomočjo projekta že v zgodnjih letih seznanimo otroke o varnosti v prometu. Zaščita otrok v avtomobilu je eden najbolj učinkovitih ukrepov za izboljšanje varnosti. Ogledali smo si tudi različne prospekte, ki smo jih  dobili od Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ter izvedli različne aktivnosti na to temo. Opravili smo tudi več sprehodov  po pločniku oz. prometni cesti, kjer smo upoštevali tudi ostala pravila v prometu.