S čustvi se tako, kot v vsakdanjem življenju tudi v vrtcu srečujemo vsakodnevno. V naši skupini smo spoznavali osnovna čustva veselje, žalost, jeza in strah.

Najprej smo si izdelali plakat o čustvih in tako so otroci že ob prihodu v vrtec svojo slikico razporedili na čustvo, ki so ga tisti trenutek čutili. V jutranjem krogu smo povedali kako se počutimo in opazovali izraze na naših obrazih. Razpoloženja so se čez dan menjavala. Skupaj s psihologinjo Anito Fartek smo izvedli 5 delavnic o čustvih. Brali in spoznavali smo zgodbe, se o njih pogovarjali. Izdelali smo si kartice z obrazi. Otroci so prepoznavali čustva, situacije v katerih občutijo določena čustva, ter razmišljali o tem, kaj počnejo, kadar občutijo določeno čustvo. Spoznali smo dve povezovalni igri »Ali je kaj trden most« in »Vrvenje«. Te igre smo izvedli v šolski telovadnici po vadbeni uri. Naučili smo se pesmico Če si slabe volje in jo gibalno uprizorili. Spoznali pa smo jezik žiraf in volkov. Sodelovali smo tudi v projektu »Spodbujamo prijateljstvo« in izdelali skupni izdelek – plakat. Čustva dajo našemu življenju pravo barvo in brez njih bi bilo naše življenje sila dolgočasno.