Praznovanje  pusta, je dogodek, ki ga imajo otroci zelo radi  in mu zato namenimo vsako leto posebno pozornost. Pust je čas, ko se napravimo v pustne šeme in otroci so prišli na pustni torek v vrtec zelo veseli, razigrani in vsi lepo našemljeni.  Po zajtrku se je vsaka maska  po svoje  predstavila, veselo smo  rajali, ter se odpravili na pustno povorko po vasi, kjer smo z vriskanjem, igranjem in petjem odganjali zimo in klicali pomlad.

Zelo veseli pa so bili našega pustnega obiska varovanci v domu Elizabeta. Pripravili smo jim kratki nastop. Zapeli nekaj pesmic, zavriskali, zaplesali in se na koncu posladkali z bomboni. S prijetnimi občutki smo se odpravili  in ugotovili, da je tako malo potrebno, da nekomu polepšaš dan in nam je to z obiskom tudi uspelo. V očeh starejših so se lesketale solze, v njih si videl  občudovanje in željo, da še kdaj pridemo. Pustno povorko smo nadaljevali še do jaslic, kjer smo se malo poveselili, družili in se nato vrnili nazaj v vrtec.