V februarju, mesecu kulture smo bili otroci in strokovni delavki zelo aktivni. Najprej smo se odločili, da podrobneje spoznamo različna glasbila in male instrumente. Otroci se vsakodnevno srečujejo z različnimi glasbenimi dejavnostmi, med katere spada tudi igranje na različne instrumente.

Da bi naše dejavnosti še bolje popestrili smo v vrtec povabili učiteljico glasbene vzgoje na naši šoli Matejo Klement. S seboj je prinesla zanimivo glasbilo- ukulele, kateremu smo z veseljem prisluhnili  in nanj tudi zaigrali. Skupaj smo zapeli tudi nekaj pesmic. Otroci so se seznanili in spoznavali kulturo in kulturne značilnosti, kulturno dediščino, državne simbole (himna, grb, zastava) in našega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna. V vrtcu smo izvedli tudi kratko kulturno proslavo, kjer so otroci zelo lepo nastopali. Obiskali smo tudi KNJIGO BEŽNICO v Kulturni dvorani. Otrokom smo na različne načine predstavili kako postati kulturen, ostati kulturen, razvijati kulturo v sebi, v svojem ožjem in širšem okolju in kako je pomembno poslanstvo vsakega posameznika. To ne postanemo samo po sebi. Zato je posredovanje kulturnih dobrin, zelo pomembno poslanstvo našega vrtca.