Tudi v šolskem vrtčevskem letu 2023 / 2024 smo za otroke starejše skupine organizirali obogatitveno dejavnost – športni krožek, saj dajemo v našem vrtcu velik pomen področju gibanja.

Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ter gradi zaupanje vase. V  enoti Sveti Jurij je v športni krožek vpisanih 14 otrok, izvaja pa ga Anita Cener. Poteka ob četrtkih od 15.15 do 16.00 ure v telovadnici oziroma v bližnji okolici vrtca (igrišče, gozd,…).

Izvajamo različne gibalne vsebine in sicer:

–  naravne oblike gibanja,

–  poligon,

–  elementarne igre z žogo,

–  vadbene ure z rekviziti,

–  vaje za ravnotežje,

–  vaje za razvijanje moči,…

Radi pa se odpravimo tudi v bližnji gozd, kjer smo si postavili poligon in premagovali različne ovire v naravi. Otroci krožek zelo radi obiskujejo in se ga veselijo.

Anita Cener