V sklopu projekta »Zdravje v vrtcu« izvajamo različne aktivnosti za krepitev zdravja. Ena izmed teh je preventivna skrb za zobe. Za zdrave zobe skrbimo na način, da  otroke navajamo na zdravo prehrano in pitje nesladkanih pijač..

Za preventivno skrb za zobe in pravilno umivanje le teh nas vsaj enkrat letno obiščeta  zobni medicinski sestri Andreja  in Maja. Otrokom sta preko dramatizirane zgodbe predstavili, kaj se lahko zgodi, če je v naši prehrani preveč sladkarij, sladkih pijač in mehke hrane, ter kaj storiti, da do tega ne bi prišlo. Otroci so se tako preko zgodbe seznanili, kako pomembna je vsakodnevna skrb za zobe.

Kako dobro so si zapomnili pravila pravilne nege zob pa je preveril zobozdravnik Jože Vukan, katerega smo obiskali v njegovi ordinaciji.