Veseli december je minil in že so se otroci s polno prijetnih dogodkov in pričakovanj vrnili nazaj v vrtec. Najbolj so se razveselili, da so eno leto starejši.

Novo leto smo začeli z novim koledarjem, ki smo si ga sami tudi naredili. Spoznali smo, da ima leto mesece, tedne in dneve; da so številke različnih barv, zakaj so različnih barv… Dneve in mesece smo tudi poimenovali in si jih poskusili zapomniti. Otroci so se naučili, kdaj imajo rojstni dan. Spoznali smo tudi uro in se tako seznanili s števili do 12. Z otroci smo se naučili deklamacijo Teden in pesmico Tiki tiki tak. Prepevali smo tudi druge znane pesmi in si ogledali stolpno uro na cerkvi. Seznanili smo se z zgodbo Budilka. Vsak otrok pa si je izdelal svojo uro. Mesec januar nas je razveselil tudi s snegom.