Mesec december je mesec pričakovanj, najbolj se ga veselijo otroci. Tudi v našem oddelku je bilo polno pričakovanja, veselja in radosti.

Začeli smo z izdelavo adventnega venčka katerega nam je naredila Mašina mama. Vsak dan smo pridno reševali naloge z adventnega koledarja. V začetku meseca nas je obiskal Miklavž in pridne otroke obdaril. Ves december smo bili zelo pridni, veliko smo ustvarjali (plesali, telovadili, slikali, izdelovali novoletne dekoracije, voščilnice). Praznovali smo tudi dva rojstna dneva. Napisali smo pismo Božičku in ga odnesli na pošto. Postavili smo smrečico in jo okrasili z okraski, ki so jih izdelali otroci. Knjižničarka Andreja nam je pripravila pravljično uro. Prebrala nam je zgodbo Medvedkova božična noč. Starejša skupina otrok nam je pripravila nastop, pri cerkvi pa smo si ogledali jaslice. Zadnji dan v vrtcu smo si ogledali proslavo v šolski telovadnici, pod jelko pa nas je čakalo darilo. Otroci so se darila zelo razveseli.