V vrtcu nas je obiskala Simona Emri dipl.m.s., ki skupaj s svojim timom sodelavcev deluje v okviru Centra za krepitev zdravja Murska Sobota, Vzgoja za zdravje v vrtcu.

Otrokom je predstavila vsebino programa Zdrave navade – prehrana, gibanje. Poudarek je bil na predstavitvi zdrave prehrane, kjer so otroci skupaj z njo najprej poimenovali živila, ki jim jih je prinesla v kovčku. Povedala jim je, da je za njihov zdrav razvoj zelo pomembno, da uživajo kakovostno, raznoliko in zdravo hrano.
Nato so poimenovana živila razvrščali glede na obroke, ki bi bili najbolj primerni , da jih pojemo za zajtrk, malico, kosilo ali večerjo. Ob tem so spoznali, da določena hrana in pijača, kljub temu, da jo imamo vsi radi ni najbolj primerna za vsakodnevno uživanje, si jo pa izjemoma lahko privoščimo ob kakšnih izjemnih priložnostih.