Naš vrtec že vrsto let sodeluje v projektu Zdravje v vrtcu. S tem se zavezujemo h krepitvi in ohranjanju zdravja. Vsi se trudimo za čim bolj aktiven pristop pri vseh aktivnostih, ki jih izvajamo. Pripravljamo uravnovešeno prehrano, vsakodnevne športne aktivnosti, se veliko pogovarjali, izdelali smo tudi prehransko piramido… Postali pa smo tudi pravi mali slaščičarji.

Tako kot vse gospodinje tega sveta smo se tudi mi v tem skorajšnjem predprazničnem času odločili, da bomo spekli medenjaka. Mama od Vitoja Tadeja Kranjec nam je pripravila testo, mi pa smo testo razvaljali in z različnimi modelčki izrezovali praznične motive. Po končanem oblikovanju smo pekače odnesli v novo šolsko kuhinjo, kjer smo medenjake spekli. Iz kuhinje je hitro zadišalo, zato smo komaj čakali, da smo jih lahko poskusili in prav zares so bili zelo, zelo dobri.  Nekaj naših medenjakov smo tudi razdelili in prav vsem so bili všeč saj so vsi prosili tudi za recept. Izdelali smo tudi naš recept za medenjake, ki ga najdete v galeriji s slikami. Ogledali smo si tudi senzorno sobo v novih prostorih na šoli. Otroke je zelo navdušila. Izvedli smo tudi tradicionalni medeni zajtrk z različnim kruhom, maslom, mlekom, medom, jabolkom, obiskal nas je čebelar Andrej Kisilak, ki je otrokom na prav zanimiv način predstavil delo čebelarja, obleko, različne pripomočke… Ogledali smo si tudi kratki film o kranjski čebeli. Za konec pa smo odšli v šolsko avlo kjer smo spet vsi skupaj zapeli pesem Lojzeta Slaka »Čebelice«. Bilo je čudovito.