Na naša vrata je potrkala jesen. Otroci so opazili, da kmetje pospravljajo poljske pridelke, da z dreves odpadajo lepi pisani listi, skratka, da se narava spreminja.

Tudi sami smo se odpravili ogledat bližnji vrt, sadovnjak, vinograd, polja in gozd. Spoznali smo zgodbo Gospa jesen in Bučo velikanko. Otroci so v vrtec prinesli različne jesenske pridelke in tako smo naredili razstavo. Prepevali smo znane pesmi o jeseni, se naučili pesem Jesensko listje in deklamacijo Slikarka. Bili smo tudi ustvarjalni, izdelovali smo jesensko dekoracijo, slikali jesen z vodenimi barvicami, pobirali seme iz buč, luščili koruzo….Slikali smo tudi za natečaj “Najbolj strašne buče” in za akcijo “Otroci za varnost v prometu”. V tem jesenskem času pa smo pripravili kostanjev piknik. Hišnik Stanko nam je še zadnjič pred upokojitvijo spekel kostanje. Lepe jesenske dni pa smo izkoristili za dolge sprehode in spoznavanje jeseni v naravi.