Teden otroka vsako leto obeležimo tudi v našem vrtcu in je vedno nekaj posebnega. Letošnja tema je bila »Zakaji in zatoji radovednosti«. Strokovne delavke smo pripravile dejavnosti za otroke, ki so trajale od 2. do 6. oktobra.

Teden smo začeli z obiskom šolske knjižnice. Knjižničarka Andreja nam je prebrala zgodbo »Veveriček posebne sorte«, zato smo v torek nadaljevali in poustvarjali po zgodbi.  Sreda je bila glasbeno obarvana. Obiskali sta  nas učiteljici Glasbene šole Murska Sobota go. Suzana Škafar in go. Mirjam Mah Pintarič, ki sta nam pripravili zanimivo glasbeno delavnico. V četrtek smo imeli gibalno športni dan. Obiskala sta nas trenerja NK Ledava Matej Duh in Aleš Gomboc. Skupaj smo se odpravili na igrišče z umetno travo in se najprej ogreli potem pa razdelili v skupine in tekmovali v poligonih. Zanimiv je bil tudi petek, ko so nas obiskali gasilci PGD Rogašovci. Predstavili so nam delo gasilcev. Ena izmed gasilk je pripovedovala zgodbo Medo Jaka pri gasilcih. Otroci so se postavili v vlogo gasilcev, si nadeli čelade in imeli možnost škropili s cevjo.