V tednu pred 18. novembrom so otroci oddelkov VVE RogaŇ°ovci pobliŇĺe spoznali Ňĺivljenje ter naloge ńćebel in delo ńćebelarjev. Ustvarjalni so bili v poslikavi, risanju in izdelovanju razlińćnih ńćebel. Prisluhnili so pravljici o ńćebeli Adeli in ńćebeli Betki. Zaplesali so ob pesmi ńĆebelice , ribińća Pepeta in ńĆukov ter pripevali ob pesmi ńĆebelar, Lojzeta Slaka.

Na sprehodu so si ogledali Ň°olski ńćebelnjak. Na dan slovenske hrane in tradicionalnega slovenskega zajtrka, sta oddelka pripravila praznińćne pogrinjke. Na ta dan je otroke v oddelku obiskal ńćebelar Andrej Kisilak, ki jim je predvajal kratek film o Ňĺivljenju ńćebel, predstavil jim je opremo in oblańćila, ki jih ńćebelarji rabijo ob svojem delu ter jim prinesel razlińćne vrste medu za okuŇ°anje.