V vrtcu smo se na začetku leta veliko igrali, ustvarjali na likovne mape, peli, plesali, telovadili, poslušali pravljice v gozdu…

Ogledali smo si tudi šolske prostore, najprej smo šli na obisk k vodji vrtca Aniti Fartek, za tem smo se ustavili še pri ravnatelju in tajnici. Na hodniku šole nismo mogli mimo terarijev in akvarija. Z zanimanjem smo opazovali živali, ki jih sicer v naši bližji naravi ne srečamo. Ogledali smo si tudi šolsko knjižnico, v katero bomo redno zahajali med šolskim letom, in to vsak ponedeljek, ampak le tisti otroci, ki bodo vrnili knjigo. Na hodniku v 2. nadstropju smo si ogledali tudi likovno razstavo velikih učencev. Ob vrnitvi v igralnico smo se še zaustavili pri Milenki v jedilnici in še v kuhinji in pozdravili, novega in se poslovili od starega kuharja Štegoja. Zelo radi smo tudi zunaj, tako na igrišču, kot tudi na sprehodih. V gozdu smo si tako privoščili pravljico o prijateljstvu, ki smo jo večkrat poslušali, da bi tudi mi znali odpuščati in biti dobri prijatelji.