Zakorakali smo v novo vrtčevsko leto. Smo starejša skupina otrok, starih od 5 – 6 let. Skupina šteje 23 otrok. Vodiva jo vzgojiteljica Nataša Gomboc in vzgojiteljica predšolskih otrok – pomočnica vzgojiteljice Valentina Hajdinjak Krasniqi.

Otroci so imeli veliko lepega za povedat, saj so nekateri imeli zelo dolge počitnice, drugi pa bolj kratke. Prve dneve so otroci preživeli v medsebojnem spoznavanju, spoznavanju prostorov vrtca in šole ter same okolice. Seznanili smo se s pravili, ki veljajo za naš oddelek, se igrali različne igre, spoznali smo novo deklamacijo, vsakodnevno pa beremo tudi pravljice. Praznovali smo  rojstne dneve, veliko časa pa smo namenili igri na prostem in sprehodom v naravi.