Tudi v letošnjem letu smo se odločili za izvedbo projekta Pasavček, s pomočjo katerega se otroci seznanjajo s pomenom prometne vzgoje za življenje.

Otrokom skušamo že zgodaj, preko igre, različnih gradiv, s pomočjo zunanjih strokovnjakov in s sodelovanjem s starši, na čim bolj preprost in njim razumljiv način prikazati, da je promet sila resna star, kjer si ne smemo privoščiti napak. Otroci so pridno zbirali in odtiskovali štampiljke na kartonček, tu in tam pa tudi priznali, da niso vedno pripeti v avtu oziroma ne sedijo v otroških sedežih. Z vožnjo s kolesi, poganjalci, skiroji, pasavčkovo pesmico, prikazom pravilnega pripenjanja z varnostnimi pasovi, z neposrednim vključevanjem v promet kot pešci, prometno signalizacijo itd. smo poskušali otrokom približati prometno vzgojo, v katero smo vpeti vsakdan.