Pasavček je moj prijatelj, z njim je v avtu vedno varno…  Ob poteku akciji Varnostni pas smo v našem oddelku izvajali projekt Pasavček. Namen samega projekta je seznanitev otrok o pomembni vlogi otroškega varnostnega sedeža  in pripetost varnostnega pasu v avtomobilu.

Spoznali smo žival pasavec, se naučili pesem Pasavček, plesali na glasbeno podlago Semafor, spoznali varnostne sedeže… Obiskal nas je policist. Poudaril je pomen varnostnega pasu, nas seznanil z varnim vedenjem v samem prometu… Spremljali smo pripetost otrok med vožnjo v vrtec in iz vrtca. Za nagrado so si v kartonček odtisnili pečat Pasavčka. Igrali smo se različne družabne: Pasavček, prometni sudoku, prometno tombolo. Spoznavali smo like, jih iskali med prometnimi znaki, se igrali in z njimi ustvarjali. Spoznali smo stvarno besedilo o kolesu, kolesa pripravili za vožnjo in poskrbeli za varno vožnjo.