8. februarja je za nas Slovence največji kulturni praznik. Z otroki se ta dan spomnimo na našega največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna, se pogovarjamo o stvareh, kako je bilo nekoč, o zastavi itd.

V naši igralnici smo si uredili knjižničarski kotiček, kjer si otroci izberejo knjigo za domov, ki si jo kot v pravi knjižnici izposodijo, pri tem se učijo osnovnih manir in knjižničarska pravila: biti tiho med izbiranjem knjige, povedati morajo svoje ime in priimek, počakati na vrsto – se učiti potrpežljivosti… Le-to knjigo, pravljico, ki so si jo izposodili na dom, imajo možnost predstaviti svojim prijateljem v vrtcu.

21. marca pa smo se spomnili na otroke z Dawnovim sindromom in si oblekli različni nogavički.