Fiju, fiju, fijuju, kdo igra tako lepo? Fiju, fiju, fijuju uganite kdo je to!…

Tako je odmevalo med zidovi igralnice Mlajše skupine v enoti Sveti Jurij, ko so otroci podroneje spoznali svet umetnosti glasbe, plesa in slikanja. Spoznali so, da voda pozimi, ko je precej mrzlo lahko zmrzne in tako so si naredili pisan led in slikali z njim. Prav tako so slikali instrument, ki se ga bodo učili, ko bodo malo večji. Naredili so si tudi svoje instrumente z odpadnega materiala. Spoznali so glasbeno pravljico Palček Piskalček in spremljajočo pesem z istim naslovom. Poleg tega so se naučili še eno pesem: Enkrat je bil en majhen škrat. Igrali so na orfa instrumente, spoznali različne vrste glasbe in plesali ob le-tej. Otroci imajo radi področje umetnosti, saj so v dejavnostih uživali in tudi bili ponosni na svoje izdelke.