Ob petkih nas obiskuje Iva, študentka predšolske vzgoje. Vedno ima za nas pripravljene zanimive naloge, tokrat s področja narave.

Ugotoviti smo želeli, katero sadje je kislo in katero sadje ni. Tako smo rezali različno sadje na majhne koščke, jih ožemali z ožemalnikom, polnili v smooter, okušali… Pripraviti si je bilo potrebno tudi indicator kislosti, ki nam je pokazal, katero sadje je klislo in katero ni. Indikator kislosti smo si pripravili z drečega zelja, otroci so strgali liste rdečega zelja in ga zmleli v multipraktiku, ga precedili skozi cedilo in ga potem počasi dodajali k sadni kaši, ki smo jo že prej pripravili. Če se je tekočina obarvala na roza ali pa rdeče, pomeni, da je to sadje kislo, če pa je bila zmes vijolična pa pomeni,d a sadje ni bilo kislo. Tako smo ugotovili, da je polovica sadja kislega in pol ni kislo. Kakršno koli je, ali kislo ali ne, vse sadje je zdravo.