Osrednja tema letošnjega praznovanja Tedna otorka® je bila Razigran uživaj dan, ki se je pričel s ponedeljkom 4. In 10. oktobrom 2021.

Kot protiutež posledicam epidemije COVID-19 želimo otrokom poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja, zato smo se v Tednu otroka posvetili igri in igranju. V ponedeljek nas je obiskal plesni učitelj Dejan s plesne šole Zeko. Otroci so uživali in pridno sodelovali kot pri plesih, tako tudi na poligonu. V torek smo imeli glasbeni dan, ko so se otroci, ki so želeli preizkusli v igranju na različne instrumente. Kasneje pa nam je še hišnik spekel kostanje (hvala vsem, ki ste jih prinesli), s katerimi so se otroci veselo posladkali. V sredo smo likovno obarvali in slikali samega sebe z barvnimi tuši.  V petek smo se naprej odpravili do zobozdravnika. Tam so otroci dobili majhno darilce in še pečat, ker so vsi pridno pokazali zobe. OB prihodu v vrtec pa sva vzgojiteljici oddelka za otorke pripravile dramatizacijo na vsebino glasbene pravljice Hruška debeluša. Otrokom je bilo všeč in zanimivo, da sve jim igrale in na drugačen način približale pravljico, kot so je bili vajeni do sedaj. Poleg tega pa smo se še vsak dan opravili na daljše in krajše sprehode, uživali v gozdu in na naših Goričkih poteh.