Spoštovani starši.

S tem obvestilom vas želimo seznaniti s spremembo na področju plačil vrtca, ki je nastopila z današnjim dnem. S 1. 9. 2021 se uveljavi novela Zakona o vrtcih (Ur.l.RS, št. 18/21), ki ponovno vpeljuje pravico do brezplačnega vrtca za drugega otroka iz iste družine, ki je vključen v vrtec hkrati s starejšim sorojencem. Pravice do brezplačnega vrtca pa bodo deležni tudi vsi starši, ki imajo v vrtcu tretjega ali nadaljnjega otroka, ne glede na to, ali so starejši sorojenci še v vrtcu.

Ker gre za pravico, ki jo določa zakon, morate starši še vedno oddati vlogo za znižano plačilo vrtca na CSD Murska Sobota, da vam o tem izda odločbo.

Za morebitna vprašanja nas lahko pokličete na 02/ 55 98 775 (psihologinja) ali pišete na anita.fartek@ossvj.si.

Lep pozdrav.

Pomočnica ravnatelja vrtca:

Anita Fartek, univ. dipl. psih.