Otroci imajo zelo radi lepo vreme, predvsem ko je sončno, saj jim to omogoča veliko gibanja na prostem. Tudi v letošnjem letu smo vključeni v program Varno s soncem. O tem otroci že vedo veliko povedati.

V naši skupini smo skupaj ugotavljali, kakšno je sonce, ali se ga lahko dotaknemo, ali se sonce res smeji in še mnogo drugega. Naredili smo si plakat, kako se zaščitimo pred soncem. Tudi sami smo si izdelali pokrivala iz časopisnega papirja in se vedno namazali s sončno kremo, ko smo šli ven. V tem tednu smo obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Pripravili smo si mize in lepo kulturno zaužili hrano, ki smo jo dobili. Zapeli  in zaplesali smo na zelo znano pesem Čebelar od Lojzeta Slaka ter si ogledali šolski čebelnjak.