»Red je vedno pas pripet«, je slogan projekta Pasavček, ki nas že vrsto let spremlja v vrtcu. In da je res tako, smo spoznavali tudi mi najmlajši. Kako se pravilno pripnemo smo demonstrirali s pomočjo otroške lupinice za dojenčke. Otroci so hitro ugotovili, da je lupinica premajhna za njih in da imajo sami večji otroški avto sedež.

Na sprehodih smo poskrbeli za varnost otrok z odsevnimi ruticami, kresničko, jih učili pravilno hojo ob cestišču, na pločniku ter s pomočjo deklamacije »Goska« spoznali pomen pravilnega prečkanja ceste. Poleg tega pa nismo pozabili na ustvarjalni del projekta. Otroci so slikali z avtomobilčki, barvali pasavčka, rajali, plesali ob rajalnih igrah »Avtobus« ter peli pesmi »Z avtobusom k teti« in »Moj rdeči avto«. Utrjevali smo barve, razvrščali vozila in jih spretno vozili po zarisani liniji. Sami pa so se preizkusili tudi kot šoferji v spretnostni vožnji s poganjalčki na igrišču.