Ob svetovnem dnevu Zemlje smo se seznanili s pesmijo

ZEMLJA PRAZNUJE, KAJ NAJ JI DAMO, SAJ NJENIH MISLI, SPOLH NE POZNAMO. DAJMO JI PESEM, NAŠO ZDRAVLJICO IN VELIKANSKO ZLATO POTICO. VSA TA DARILA JE ODKLONILA IN NAS LJUBEČE NAGOVORILA…

Prebrali smo zgodbo Ko Zemlja zakašlja, si ogledali film Prihodnost je v naših rokah in si zastavili vprašanje: Kako lahko mi pomagamo Zemlji, da bo čim bolj in čim dlje ostala zdrava? Kaj lahko naredimo? Pa smo začeli z dejanji. Posadili smo si vsak svoje drevo, ki ga sedaj pridno zalivamo in negujemo. Uredili smo visoko gredo, populili travo, posadili jagode in posejali sončnično seme. Pobrali odpadke v okolici našega vrtca, odpadke razvrščali, narisali piktograme za vodo, energijo, odpadke, se igrali z odpadnim materialom, iz odpadnega materiala ustvarjali…