Za naše zdravje skrbimo z zdravim načinom življenja, prehranjevanja, poudarjamo, pomen gibanja za naše telo in dobro počutje (vsakodnevno jutranje razgibavanje, gibalne minutke, vadbene ure, sprehodi). Naše razgibavanje je potekalo skoz namen sproščanja, predvsem pa zabave.

Gibalne dejavnosti izvajamo po različnih terenih, saj s tem skrbimo za razvoj ravnotežja, koordinacije, vztrajnosti, moči…Dejavnosti iz različnih področij izvajamo v večji meri na prostem, zato smo si uredili tudi svoj kotiček na prostem.

V vrtcu je tudi vedno poskrbljeno za zadostno uživanje sadne malice. Obiskala nas je diplomirana medicinska sestra Katja Lebar. Seznanila nas je z zanimivim prikazom »bacilov« (bleščicami) na naših rokah. S prikazom nam je pokazala postopek umivanja rok skozi igro »Traktor na travniku«.  S tem smo spoznali, kako pomembno je temeljito umivanje rok.