Poglejte nas kako korakamo in tečemo, skačemo, žogo brcamo.

Sodelujemo v predšolski športni znački oz. projektu Mali zeleni sonček, kjer otroci za doseganje priznanja športne diplome uspešno izpolnijo več nalog, ki smo jih v vrtcu pridno vadili, da bodo res vsi uspešni. Otroci so se tako vozili s skirojem, poganjalčkom in kolesom, se žogali, tekli, ustvarjali z ritmom in plesali, premagovali naravne ovire v gozdu in na sprehodih, spoznali smo tudi zgodbo Žoga za vse, ki nas uči, da je potrebno igrače deliti, saj je igra v skupini veliko bolj zabavna kot igra sama s sabo.

Poleg tega smo tudi peli pesem, kagtere besedilo je omenjeno v prvem stavku tega prispevka, slikali smo svoje kolo, žogo in sebe med igro. Projekt smo zaključili s tekomovalnimi igrami v večih disciplinah, pri tem so otroci pokazali izrazito tekmovalnost, kar je pri športu dobrodošlo.