Tako kot že nekaj let, smo se tudi v tem vrtčevskem letu odločili, da sodelujemo v projektu EKO vrtec. Ta zajema več podprojektov. Med drugim smo se bolj osredotočili na odpadke in vodo.

Izvedli smo čistilno akcijo v okolici vrtca in šole in spoznali, kako iz odpadkov nastane nov izdelek. V igralnici smo si uredili eko kotiček. Izdelovali smo koše, kjer smo skrbno ločevali smeti. Iz odpadnega materiala smo izdelali didaktično igro spomin in s tem sodelovali na nagradnem natečaju »Odpadkom dajemo novo življenje«. Otroci so si iz odpadnega blaga izdelali tudi zapestnice. Pri tem smo se naučili veliko novega. Spoznavali smo tudi pomen vode za življenje. Izvedli smo poskuse z vodo in ugotavljali, kaj v vodi plava in kaj se potopi. Odpravili smo se na daljši sprehod in si ogledali potok Ledava in slatinski vrelec. Otroci so se opogumili in si namočili roke z vodo pri vrelcu.