Dragi starši in otroci!

Leto, ki se izteka, je prineslo veliko izzivov prav za vsakega od nas. Prvič smo bili primorani zapreti vrata našega vrtca zaradi višje sile in spoznali kako pomemben del našega življenja je prav predšolska vzgoja in kako zelo smo pogrešali skupno bivanje v vrtcu.

Zagotovo smo v tem času spoznali, kaj vse smo do sedaj imeli za samoumevno, pa tega ne bi smeli. Ugotovili smo, da smo socialna bitja, ki še kako potrebujejo fizični stik, dotik, objem, spodbudno besedo in nasmeh. To je dobro in pomembno spoznanje, na katerega niti takrat, ko se bomo lahko ponovno srečevali v živo, ne smemo pozabiti in zopet vzeti za samoumevno. Zagotovo smo vsi, kljub za nekatere težkim časom, odnesli nekaj pozitivnega iz te izkušnje. Morda to, da je lepo, ko lahko več časa namenimo druženju z ožjo družino, igramo družabne igre, za katere je prej vedno zmanjkovalo časa, tečemo, se sprehajamo in skupaj pripravljamo kosilo ali pečemo piškote. Tudi prihajajoči prazniki naj bodo čas vračanja k temeljnim vrednotam – miru, solidarnosti, ljubezni, zdravju, družini, prijateljstvu.

V novem letu pa si seveda vsi želimo, da se čim prej ponovno srečamo v naših prostorih, da v igralnicah odmeva smeh, petje, branje pravljic in se dogajajo vse lepe stvari, ki napolnjuje naš vrtčevski vsakdan.

Praznični dnevi naj vam prinesejo obilo miru in optimizem, s katerim vsi skupaj zremo v prihajajoče leto 2021.

So poti, ki vodijo v nove kraje,
so poti na katerih se marsikaj doživi,
so poti, ki vodijo v nova spoznanja, in so poti, ki vodijo v srca ljudi.

Kolektiv VVE pri OŠ Sveti Jurij.