Otrok, ki teče skozi gozd, mora vzdrževati ustrezno ravnotežje, paziti, da ne pade, in zato opaziti vejo, se izogniti kamnu, potoku, ob tem pa koordinira celo telo od nog, rok pa vse do oči, ki se mimogrede še aktivno prilagajajo gledanju na blizu in daleč. Tako razvija kompleksne motorične gibe in aktivira tiste dele možganov, ki so pomembni za kognitivne procese. dr. Ranko Rajović.

V tednu športa smo večino časa preživeli v gozdu, naši drugi igralnici. Spoznavali smo drevesa, plodove, rastline… Nabirali so mah, storže, lubje, želode, veje…  si iz njih naredili čutno pot. Premagovali različne ovire-poligon v gozdu. Izvajali različne gibalne naloge po postajah v gozdu. Seznanili smo se s pesmijo Jesenko listje in na glasbeno podlago ustvarjali in poustvarjali gibe. Spoznali smo gozdni bonton, si naredili krone in se okronali v gozdne otroke.