Otroci mlajše skupine so tudi letos sodelovali v projektu trajnostne mobilnosti Beli zajček, ki otrok in starše spodbuja k čim večji meri uporabe “zelenih” prevoznih sredstev in peš hoje v vrtec.

V vrtcu so si otroci izdelali sivega zajčka, na katerega so si vsak dan zalepili bel krogec, a le, če so v Vrtec prišli vsaj del poti peš. Na ta način je njihov zajček postajal čist. Spoznali smo zgodbo o Belem zajčku, pesli različne pesmice in se veliko gibali na svežem zraku. Priključili smo se k 1. vseslovenskem športnem dnevu, ki je bil 23. septembra 2020. Vzgojiteljici sva pripravile otrokom poligon v gozdu, kjer smo imeli vadbeno uro, otroci so tako preskovali ovire, hodili po ovirah, se plazili itd.