S pomočjo igre »Beli zajček« se tematika trajnostne mobilnosti v vrtec prenese skozi zgodbico o belem zajčku, katerega kožušček je umazan zaradi izpušnih plinov avtomobilov. Namen igre je očistiti zajčkov kožušček, to pa lahko otroci naredijo z vsakim okolju prijaznim in varnim načinom prihoda v vrtec (peš, s kolesom, z javnim potniškim prometom ali kombiniranim potovanjem). Otroci so skupaj s starši v vrtec prihajali peš, ter tako uresničevali zadane cilje. Skozi teden smo namenili temi o prometu, prebirali knjige, se igrali z avtomobilčki, plesali in prepevali pesmice.

23. 9. smo obeležil državni praznik Dan slovenskega športa. Zato smo se tudi mi v vrtcu spremenili v male športnike in odkrivali, kaj vse zmore naše telo.